Slutten av mai og starten av juni har gitt etterlengtet påfyll til vannmagasinene, særlig på Sør- og Østlandet. Dette styrker kraftsituasjonen inn mot vinteren.
Samtidig peker de nyeste værprognosene mot tørrere forhold gjennom deler av sommeren. Det er disse utsiktene markedet nå er mest opptatt av, og de bidrar til å holde kraftprisene oppe.
I terminmarkedet har prisene falt noe de siste ukene, men reaksjonen på juninedbøren har vært begrenset. Markedet ser i større grad på kraftbalansen fremover enn på nedbøren som allerede har kommet.
På gassiden har prisene falt etter nyheter om en mulig fredsavtale mellom USA og Iran. Likevel ligger prisnivået fortsatt over nivåene fra før konflikten, noe som gir støtte til europeiske kraftpriser.


